Gönüllü Üyemiz Olup  AYDA 1 TL Ödeyerek, Yaptığımız Bağışlara Ortak olmak için;
Boşluk bırakmadan  1TL Yazıp 8071 ’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Veya
[Sabit Konu] Şeffaflık En Temel İlkemizdir - Derneğimizin İşleyişi Hakkında 2014-10-19 10:23:10

1- Bir Tek Lira Derneği, "Ayda 1 TL" projesi dahilinde gönüllü üyelerinden gelen aylık 1 liralık aidatların, yaklaşık yüzde 12'lik GSM hizmet bedeli hariç tamamını eğitim, sağlık ve insani yardım çalışmaları yapan dernek ve vakıflara bağışlar. Ayda 1 TL Projesinde değerlendirilmek üzere bağış kabul etmez, yardım toplamaz, elden para toplamaz. Hangi dernek ve vakıflara, hangi konuda ve hangi tutarda bağış yaptığını kamuoyuyla paylaşmak maksadıyla; yaptığı bağışların makbuzlarını ilgili dernek/vakıfın logosu ve internet linkiyle birlikte, kendi internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında ilan eder. GSM hizmet bedeli faturasını da internet sitesinde ilan eder. Bu durum 1TL Derneği'nin şeffaflık ilkesinin gereğidir. Kesinlikle hiçbir dernek veya vakıf adına para/yardım/bağış toplamaz. İlgili dernek veya vakıfların talepleri halinde ilan edilen bağış makbuzlarındaki kendilerine ait logo kaldırılabilir.

 

2- "Ayda 1 TL" projesi dahilinde gönüllü üyelerimizden gelen aylık 1 liralık aidatların banka hesabımıza ulaşma süreci;
- Hangi GSM operatörünün kullanıldığına
- Faturalı veya ön ödemeli hat kullanıldığına
- Hesap kesim tarihlerine
vb. teknik işlem süreçlerine bağlı olarak 20 ila 140 gün arasında değişmektedir.
Biz bu süreçteki paraya "yoldaki para" diyoruz. Yani elimize henüz ulaşmamış fakat teknik süreç sonunda elimize ulaşacağı kesinleşen paraya "yoldaki para" diyoruz.
İnternet sitemizin ana sayfasındaki "KASA" sıfatıyla paylaştığımız numaratörde belirtilen miktar, banka hesabımızdaki para + yoldaki paranın toplamıdır. Her ay yoldaki paranın bir kısmı banka hesabımıza ulaşır ve biz elimize ulaşan kısmı bağış yaparız.

 

3- İlgili ay başında banka hesabımıza ulaşan tutar;
- "yoldaki para" sürecinden geçmiş tutarın (yani ortalama yaklaşık 3 ay önce bize gönderilen tutarın) yaklaşık yüzde 12'lik GSM hizmet bedeli kesintisine uğramış halidir.

4- Başarısız Tahsilatlar
"Ayda 1 TL" projesine gönül veren ve aylık 1 TL' lik gönüllü üye aidatı sistemimize katılan ve ana sayfamızda sayısı ilan edilen gönüllü üyelerimizin bazılarından;
- GSM Mobil ödeme ayarları kapalı olması nedeniyle
- Ön ödemeli hat kullanıp kontörü olmaması nedeniyle
- Operatör değişikliği yapmış olması nedeniyle( 3 ay tahsilat yapılamaz)
- faturasını ödememiş ve GSM operatörlerince kara listeye alınmış olması nedeniyle
vb. teknik sebeplere bağlı olarak aylık olarak gerçekleştirdiğimiz 1 TL tahsilatımızı yapamamaktayız.

5- Yukarıda paylaştığımız 3. ve 4. maddelere bağlı olarak;
İlgili ay içinde yaptığımız bağışların toplamı, ana sayfamızda ilan ettiğimiz gönüllü üye sayımızdan az gözükmektedir.(Çünkü bu ay elimize ulaşan para yaklaşık 3 ay önceki üye sayımızdan, başarısız tahsilatları ve GSM hizmet bedelini çıkardığımızda geriye kalan kısımdır) Kafa karışıklığına ve yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için bu hususu açıklama gereği duyarız.

 

6- İnternet sitemizdeki verilerin güncellenme hızı 24 - 72 saat aralığındadır.

;